Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Conditii pentru ocuparea functiei de auditor intern
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Conditii pentru ocuparea functiei de auditor intern

ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru ocuparea functiei de auditor intern intr-o institutie publica(primarie).
In Romania, exercitarea profesiei de auditor intern in sectorul public este reglementata de Legea nr. 672/2002 privind auditul public intern, cu modificarile si completarile ulterioare.
Conditiile pe care trebuie sa le indeplineasca o persoana pentru a fi auditor intern in sectorul public, sunt stabilite prin lege si detaliate in Codul privind conduita etica a auditorului intern, aprobat prin OMFP nr. 252/2004.
Va poate fi de folos si:
[ link extern ]
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari