Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie crestere copil

sunt o viitoare mamica de tripleti, in luna aprilie trebuie sa nasc, adeverinta de la serviciu cu cele 12 luni lucrate anterior lunii nasterii copilului, este suficienta o singura hartie pt toti trei sau imi trebuie si alte acte?
aaaa....si cu noua lege care intra in vigoare cu 1 martie e valabil si la tripleti ?
multumesc
Adeverinta se elibereaza pentru toti copiii nascuti ... nu trebuie cate o adeverinta pentru fiecare copil ...

Noile prevederi care intra in vigoare de la 01.03.2012 sunt aplicabile si in cazul nasterii unor gemeni sau tripleti ....