Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Accesare fonduri nerambursabile pt frizerie
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Accesare fonduri nerambursabile pt frizerie

Buna ziua,

As dori sa stiu daca pot accesa fonduri europene nerambursabile pentru deschiderea unei frizerii? Care sunt conditiile pentru aceasta si care ar fi primul pas in realizarea acestui obiectiv?

Multumesc anticipat pentru raspuns!
Pentru desfasurarea acestei activitati aveti de indeplinit , in primul rand, conditiile de infiintare ale frizeriei:
[ link extern ]
In al doilea rand, exista programe nationale care va pot finanta, cum ar fi Programul pentru stimularea infiintarii si dezvoltarii microintreprinderilor de catre intreprinzatorii tineri , care este activ.Ulterior, pentru dezvoltarea activitatii , veti putea accesa si alte programe nationale.
Cititi aici ghidul solicitantului:
[ link extern ]