Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii zilieri
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

zilieri

Buna ziua,
Asociatiile de proprietari pot avea zilieri??? si daca da.. care este cadrul legislatuv??
merci anticipat
Cadrul legal : Legea nr. 52/2011 privind exercitarea unor activitati cu caracter ocazional desfasurate de zilieri

Art. 11. — Se pot presta activitati cu caracter ocazional In urmatoarele domenii:
a) agricultura;
b) vanatoare si pescuit;
c) silvicultura, exclusiv exploatari forestiere;
d) piscicultura si acvacultura;
e) pomicultura si viticultura;
f) apicultura;
g) zootehnie;
h) spectacole, productii cinematografice si audiovizuale, publicitate, activitati cu caracter cultural;
i) manipulari de marfuri;
j) activitati de Intretinere si curatenie.