Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cai de atac impotriva unei hotarari irevocabile
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cai de atac impotriva unei hotarari irevocabile

Bună ziua!O întrebare:am un proces verbal rutier contestat la judecătorie.
În P.V. respectiv nu-mi era trecut localitatea în care am fost oprit de Politia Rutieră şi a fost trecut greşit trecută marca masinii,tăiat şi corectat.Judecătoria Mi-a respins contestaţia ªi mi-a dat o sentinţă irevocabilă.Ce cale de atac mai există şi la ce instanţă?
Menţionez că în hotărâre există contradictoriu trecute contravenţia,odată spunând că nu am talon ,puţin mai jos pe aceeasi pagină că nu am permis de conducere.Multumesc.
Bună!Mulţumesc sfaturile,din câte am înţeles se putea în 15 zile de la comunicarea hotărârii încerca calea extraordinară de contestaţie în anulare.Eventual instanţa respingea contestaţia.
Buna ziua ASI DORI DACA PUTETI SA IMI COMUNICATI CAILE DE ATAC EXTRAORDINARE IMPOTRIVA UNEI HOTARARI JUDECATORESTI IREVOCABILE DATA DE CURTEA APEL CRAIOVA CARE DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE ESTE ABUZIVA NELEGALA NETEMEINICA SI FARA MOTIVE . MENTIONEZ CA INSTANTA DE FOND MI-A DAT DREPTATE CONFORM SENTINTEI NR.130 DIN 12.01.2012 PRONUNTATA DE TRIBUNALUL GORJ IN DOSARUL NR 10902/95/2011 : SI PARCHETUL MILITAR DE PE LANGA TRIBUNALUL MILITAR TIMISOARA UNDE AM FACUT PLANGEREA PENALA PENTRU ILEGALITATILE SI ABUZURILE IN SERVICIU COMISE MI-A DAT DREPTATE PRIN SOLUTIA PRONUNTATA IN DATA DE 11.04.2012 IN DOSARUL NR 7/751/2012. VA MULTUMESC ASTEPT UN RASPUNS.
adyddza, utilizator