avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Informatii privind codul caen 6203
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Informatii privind codul caen 6203

#-o
Poate sa ma lamureasca cineva ce mai exact pot face daca am codul caen 6203 "Activitati de management (gestiune si exploatare) a mijloacelor de calcul" ? eventual niste exemple

Multumesc mult si anticipat

PS. asta ce am mai gasit:
"This class includes the provision of on-site management and operation of clients' computer systems and/or data processing facilities, as well as related support services."
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 19:59, 13 Martie 2012
Inseamna desfasurarea de operatiuni cu privire la gestionarea si exploatarea mijloacelor de calcul astfel incat acestea sa fie folosite optim si cu maximum de rezultate. Cu alte cuvinte organizati exploatarea lor, intretinerea lor, gestionarea lor etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxe si probleme pfa ContSters66930 ContSters66930 Buna ziua, Am fost astazi sa depun actele pentru infintarea unui PFA. Vreau sa imi desfasor activitatea pe cod caen 6202 sau 6203... consultanta IT... Avand ... (vezi toată discuția)
Activitati specifice cod caen amalia2009 amalia2009 As dori sa stiu daca sunt descrise undeva activitatile exacte pe care un PFA le poate efectua in momentul alegerii unui anumit cod CAEN. Adica spre exemplu ... (vezi toată discuția)
Intrebare trademark pentru nume de domeniu CatalinNic CatalinNic Buna ziua, As dori un sfat, daca este posibil. Apelez la tine pentru un sfat legat de un nume de domeniu, achiztionat de curand. Este vorba despre ... (vezi toată discuția)