Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Informatii privind codul caen 6203
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Informatii privind codul caen 6203

#-o
Poate sa ma lamureasca cineva ce mai exact pot face daca am codul caen 6203 "Activitati de management (gestiune si exploatare) a mijloacelor de calcul" ? eventual niste exemple

Multumesc mult si anticipat

PS. asta ce am mai gasit:
"This class includes the provision of on-site management and operation of clients' computer systems and/or data processing facilities, as well as related support services."
Inseamna desfasurarea de operatiuni cu privire la gestionarea si exploatarea mijloacelor de calcul astfel incat acestea sa fie folosite optim si cu maximum de rezultate. Cu alte cuvinte organizati exploatarea lor, intretinerea lor, gestionarea lor etc.