Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Help me pls!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Help me pls!

Buna ziua,
Sunt noua pe acest site si totodata novice in acesta meserie. Am nevoie de un sfat cu privire la o speta cu care ma confrunt si nu stiu daca procedez corect. Am preluat contabilitatea la doua firme. In urma verificarilor actelor am observat ca dna contabil din trecut a inregistrat un numar de 20 de facturi din anul trecut-2011 in mod eronat. Factura era emisa pe firma X si s-au inregistrat toate facturile pe firma Y. In aceasta situatie trebuie sa stornez toate facturile si platile de pe firma X si sa le inregistrez pe firma Y? Este gresit daca stornarea si inregistrarea in mod corect a acestor facturi din 2011 se face in anul 2012? Sau trebuie sa devalidez lunile si sa fac rectificative la declaratii, la impozit si regularizare la TVA? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Va multumesc anticipat!
carmen-pana a scris:

Sau trebuie sa devalidez lunile si sa fac rectificative la declaratii, la impozit si regularizare la TVA?

Cam asta ar fi raspunsul.:)
Spor la treaba!
Asta este raspunsul de care ma temeam. Multumesc! :)