Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN productie si desfacere patiserie
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN productie si desfacere patiserie

Bine v-am regasit!
Cine poate sa ma ajute, in sensul de a-mi preciza ce cod CAEN este necesr pt desfasurarea activitatii de productie patiserie si de comercializare a acestor produse.
Este diferit codul daca vanzarea se face la un ,,ghiseu", la geam spre trotuar sau daca clientii servesc la masa? presupun ca DA! Care sunt variantele? (am gasit opinii contradictorii si de aceea insist)
Va multumesc!
1.1071 pentru productie.
2.4724 comert.
Pentru servire la masa ar putea merge 5610 restaurant dar mi se pare cam deplasat.