Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate VACCINURILE - CAT SUNT DE OBLIGATORII ?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

VACCINURILE - CAT SUNT DE OBLIGATORII ?

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati cu un sfat vis-a-vis de urmatoarea chestiune: in ce Lege, Ordonanta, etc. scrie ca este obligatoriu sa faci vaccinurile copiilor? Eu si sotul nu dorim ca baietelul nostru in varsta de 4 ani sa mai fie vaccinat. Motivele nu conteaza ... si nici nu consider ca ar trebui sa ne justificam fata de nimeni pentru aceasta alegere ! Asa cum consideram ca nu este bine sa mancam junk-food si sa bem Coca Cola si alte bauturi pline de E-uri, tot asa consideram ca nu este bine ca aceste vaccinuri asa zis obligatorii sa fie administrate copilulului noastru ! Sa presupunem ca maine doresc sa imi inscriu copilul la scoala si nu aduc dovada vaccinarii iar cine primeste dosarul de inscriere ma anunta sec faptul ca cel mic nu va fi primit fiindca nu este vaccinat ! Cum procedam noi, ca parinti, pt.a reusi sa inscriem copilul la scoala? Ce fel de declaratie trebuie sa dam, ce fel de actiune trebuie sa face in instanta, fiindca cel mai probabil la asta se va ajunge ... Cu stima, o mamica
actb, utilizator
Mai mult decat se poate citi la acest link nu cred ca va poate spune cineva:

www.avocatnet.ro/content/for...

In discutia respectiva gasiti de asemenea trimitere la un topic foarte interesant.
Va multumesc. Sa aveti o zi excelenta !