Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general BILANT 31.12.2011
Discuție deschisă în Contabilitate în general

BILANT 31.12.2011

Concret de ce anume trebuie sa fie insotit bilantul?
ca sa folosesti semnatura electronica , cine trebuie sa o detina, contabilul sau societatea care depune bilantul?
da, daca atasati arhiva zip, cu notele explicative, raportul administratorului(asociatului unic),hotarare AGA, decaratia administratorului, etc. care sa nu depaseasca marimea precizata pe Anaf.
Iti va fi de ajutor studierea Ordinului MFP nr. 52/2012 din 16 ianuarie 2012 privind principalele aspecte legate de intocmirea si depunerea situatiilor financiare anuale si a raportarilor anuale la unitatile teritoriale ale Ministerului Finantelor Publice
– Publicat in Monitorul Oficial nr. 46 din 19 ianuarie 2012
La bilantul simplificat sunt necesare aceleasi anexe ?
pt bilantul simplificat nu sunt necesare anexele
Multumesc.