avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ANRSC aproba ajustare tarifara extraordinara
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ANRSC aproba ajustare tarifara extraordinara

furnizorul de apa a precizat ca ANRSC a aprobat (probabil un bonus de Sfintele sarbatori de Craciun) cu adresa 4034592/21.12.2011 ajustarea tarifara extraordinara.

rezultatul acestei "ajustari" a fost majorarea terifelor percepute de furnizor.

Are cineva mai multe informatii?
Cel mai recent răspuns: eliasav , utilizator 10:39, 17 Aprilie 2012
E vorba de scumpirea apei reci de la 1 ianuarie 2012.
Acum ati aflat?
Puteti gasi informatii suficiente pe net.
Ultima modificare: Sâmbătă, 7 Aprilie 2012
elga50, moderator
Conform unei cunostinte, ceea ce se cunoaste mai putin este faptul ca ApaNova a cerut, iar ANRSC a aprobat sustinerea investitiei de la Statia de Epurare Ape Uzate Glina - etapa I in doua faze prin majorarea tarifelor:
- faza A = 0,12 lei / mc - ce urmeaza sa fie finalizata la finele lui 2015
- faza B = 0,99 lei / mc - ce urmeaza sa fie finalizata la finele lui 2025

La aceste valori platim si TVA-ul aferent in cota de 24%. Si uite asa contribuim si la visteria statului.

Se naste intrebarea cam cu cati bani vom contribui la investtia de la Glina - etapa I?

Si urmarea fireasca, daca investim in Glina de ce nu participam la repartizarea profitului companiei?

Nu va urma si o etapa a II-a?

Asa ca aveti dreptate, abia acum am aflat!
Ultima modificare: Marți, 17 Aprilie 2012
eliasav, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pretul apei in bucuresti - majorat cu 34% eliasav eliasav O persoana informata mi-a transmis ca firma franceza ce detine monopulul asupra apei potabile in Bucuresti a solicitat majorarea pretului per mc cu ... (vezi toată discuția)
Contract furnizare apa potabila david ionica david ionica Sunt administrator la asociatie de proprietari si , avand in vedere modificarea permanenta a preturilor la apa, la canalizare, apa meteo, nu doresc sa semnez ... (vezi toată discuția)
Plata apa meteorica sau apa de ploaie boian boian Am formulat cerere de chemare in judecata a furnizorului de apa potabila pentru a nu mai imi factura prestari servicii (canalizare si epurare) legate de apa ... (vezi toată discuția)