Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ANRSC aproba ajustare tarifara extraordinara
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ANRSC aproba ajustare tarifara extraordinara

furnizorul de apa a precizat ca ANRSC a aprobat (probabil un bonus de Sfintele sarbatori de Craciun) cu adresa 4034592/21.12.2011 ajustarea tarifara extraordinara.

rezultatul acestei "ajustari" a fost majorarea terifelor percepute de furnizor.

Are cineva mai multe informatii?
E vorba de scumpirea apei reci de la 1 ianuarie 2012.
Acum ati aflat?
Puteti gasi informatii suficiente pe net.
elga50, moderator
Conform unei cunostinte, ceea ce se cunoaste mai putin este faptul ca ApaNova a cerut, iar ANRSC a aprobat sustinerea investitiei de la Statia de Epurare Ape Uzate Glina - etapa I in doua faze prin majorarea tarifelor:
- faza A = 0,12 lei / mc - ce urmeaza sa fie finalizata la finele lui 2015
- faza B = 0,99 lei / mc - ce urmeaza sa fie finalizata la finele lui 2025

La aceste valori platim si TVA-ul aferent in cota de 24%. Si uite asa contribuim si la visteria statului.

Se naste intrebarea cam cu cati bani vom contribui la investtia de la Glina - etapa I?

Si urmarea fireasca, daca investim in Glina de ce nu participam la repartizarea profitului companiei?

Nu va urma si o etapa a II-a?

Asa ca aveti dreptate, abia acum am aflat!
eliasav, utilizator