avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa deschid o vulcanizare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa deschid o vulcanizare

Buna ziua!
Doresc sa deschid o vulcanizare pe un teren inchiriat ,am deja srl din 2005 ,doar trebuie sa deschid punctul de lucru.
Vreau sa stiu ce autorizari si ce acte trebuie sa fac pentru a deschide o vulcanizare, inclusiv vinderea de anvelope.

Multumesc!

[Editat - Pe forum nu se stabilesc relatii profesionale intr utilizatori si consultanti. Multumesc pentru intelegere]
Ultima modificare: Marți, 10 Aprilie 2012
Ares-3, moderator
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 07:56, 12 Aprilie 2012
Pentru a deschide pct de lucru trebuie sa aveti inregistrate la ONRC codurile CAEN specifice activitatii:
Cod caen - 452 Intretinerea si repararea autovehiculelor
4520 Intretinerea si repararea autovehiculelor
Cod caen - 453 Comert cu piese si accesorii pentru autovehicule
4531 Comert cu ridicata de piese si accesorii pentru autovehicule
4532 Comert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule
Autorizatiile necesare:
Autorizatie de functionare eliberata de Primaria localitatii in care se desfasoara activitatea, Autorizatie de mediu, Autorizatie PSI, Autorizare din punct de vedere al protectiei muncii, Autorizare R.A.R.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dezmembrari auto livia.mazare livia.mazare aveti idee ce cod caen si care sunt autorizatiile de care este nevoie pt o s.c. care sa aiba acest obiect de activitate? multumesc (vezi toată discuția)
Calificarea pentru a deschide o vulcanizare valibus valibus as putea sa-mi deschid o vulcanizare cu PFA daca eu detin doar o diploma de electromecanic (uz casnic) scoala profesionala? (vezi toată discuția)
Caen 4520 am voie si servisare si comert cu piese auto? gigiauto gigiauto buna seara, gigi ma numesc si urmeaza sa deschid un mic atelier de reparatii auto, unde pe langa intretinerea autoturismelor vreau sa vand si piese auto ... (vezi toată discuția)