Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa deschid o vulcanizare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa deschid o vulcanizare

Buna ziua!
Doresc sa deschid o vulcanizare pe un teren inchiriat ,am deja srl din 2005 ,doar trebuie sa deschid punctul de lucru.
Vreau sa stiu ce autorizari si ce acte trebuie sa fac pentru a deschide o vulcanizare, inclusiv vinderea de anvelope.

Multumesc!

[Editat - Pe forum nu se stabilesc relatii profesionale intr utilizatori si consultanti. Multumesc pentru intelegere]
Ares-3, moderator
Pentru a deschide pct de lucru trebuie sa aveti inregistrate la ONRC codurile CAEN specifice activitatii:
Cod caen - 452 Intretinerea si repararea autovehiculelor
4520 Intretinerea si repararea autovehiculelor
Cod caen - 453 Comert cu piese si accesorii pentru autovehicule
4531 Comert cu ridicata de piese si accesorii pentru autovehicule
4532 Comert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule
Autorizatiile necesare:
Autorizatie de functionare eliberata de Primaria localitatii in care se desfasoara activitatea, Autorizatie de mediu, Autorizatie PSI, Autorizare din punct de vedere al protectiei muncii, Autorizare R.A.R.