Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA POLUARE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA POLUARE

Buna seara! In 2010 am platit 2600 lei taxa de poluare,doamnele de la finante mi-au spus ca din aceasta suma nu pot recupera nimic,vreau sa stiu daca este adevarat! Multumesc.
Asta am omis sa intreb, insa este de notorietate publica faptul ca de atata timp exista aceste litigii doar pt auto sh.
eu am un proces pentru evitare taxa auto. Ma costa 500 lei onorariul avocatului. procesul a inceput in octombrie 2011. in februarie 2012 am castigat la Buzau. ANAF a facut recurs la Curtea de Apel Ploiesti, iar termenul e pe 31.05.2012 si hotararea va fi definitiva si irevocabila M-am uitat pe pagina de net a Curtii de Apel Ploiesti si am vazut ca ANAF nu a castigat nici un recurs.