avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA POLUARE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA POLUARE

Buna seara! In 2010 am platit 2600 lei taxa de poluare,doamnele de la finante mi-au spus ca din aceasta suma nu pot recupera nimic,vreau sa stiu daca este adevarat! Multumesc.
Cel mai recent răspuns: the_power_25xxxx , utilizator 17:01, 25 Mai 2012
Asta am omis sa intreb, insa este de notorietate publica faptul ca de atata timp exista aceste litigii doar pt auto sh.
eu am un proces pentru evitare taxa auto. Ma costa 500 lei onorariul avocatului. procesul a inceput in octombrie 2011. in februarie 2012 am castigat la Buzau. ANAF a facut recurs la Curtea de Apel Ploiesti, iar termenul e pe 31.05.2012 si hotararea va fi definitiva si irevocabila M-am uitat pe pagina de net a Curtii de Apel Ploiesti si am vazut ca ANAF nu a castigat nici un recurs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Restituire taxa auto lucian_2010 lucian_2010 buna ziua!in anul 2008 am mers in Germania si am cumparat o masina,dar cum buletinul meu era deteriorat,l-am trecut pe tata cumparator pe act!cand am ajuns in ... (vezi toată discuția)
In cat timp pot sa definitivez hotararea si sa inscriu masina? the_power_25xxxx the_power_25xxxx am un proces cu ANAF pentru evitarea taxei auto. Urmeaza recursul la Curtea de Apel Ploiesti pe 31.05.2012(la tribunalul Buzau mi s-a admis cererea si ANAF a ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto de prima inmatriculare ciric luminita ciric luminita Buna seara ,va rog sa-mi raspundeti daca imi pot recupera banii platiti in nov 2008 cand am cumparat o masina din Italia.atunci am platit taxa de prima ... (vezi toată discuția)