avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 356 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie incetare a activitatii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie incetare a activitatii

Daca astazi am incetat un contract de munca cu art. 55 lit b, in cat timp trebuie sa dau fostului salariat un exemplar?
In cazul in care, salariatul a declarat o adresa de domiciliu, intre timp si-a schimbat domiciliu in alt oras (mentionez ca nu mi-a adus noul buletin) pe ce adresa sa trimit decizia?

Va multumesc pt ajutor
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:06, 20 Aprilie 2012
1.Nu exista reglementat de lege un termen de comunicare a deciziei in astfel de situatii.

2. Decizia se comunica pe adresa din c.i.m., daca nu vi s-a adus la cunostinta schimbare adresei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen eliberare decizie incetare cim YoAlle YoAlle Buna ziua, Decizia de incetare a contractului de munca cu art. 55 lit b sau art 81 este obligatoriu de a fi adusa la cunostinta salariatului ? Daca este ... (vezi toată discuția)
Obligatia comunicarii deciziei de incetare a cim bvr bvr Buna ziua! Este angajatorul obligat sa transmita prin posta o decizie de incetare a CIM facuta in baza articulului 55 litera b? Daca da, in cat timp de la ... (vezi toată discuția)
Transmitere decizie incetare cim art 55b Herra_ Herra_ Am obligatia sa transmit decizia de incetare CIM fostului angajat (prin of.postal)?! In cerere a mentionat ca a primit toate drepturile la zi. (aceasta fiind ... (vezi toată discuția)