Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie incetare a activitatii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie incetare a activitatii

Daca astazi am incetat un contract de munca cu art. 55 lit b, in cat timp trebuie sa dau fostului salariat un exemplar?
In cazul in care, salariatul a declarat o adresa de domiciliu, intre timp si-a schimbat domiciliu in alt oras (mentionez ca nu mi-a adus noul buletin) pe ce adresa sa trimit decizia?

Va multumesc pt ajutor
1.Nu exista reglementat de lege un termen de comunicare a deciziei in astfel de situatii.

2. Decizia se comunica pe adresa din c.i.m., daca nu vi s-a adus la cunostinta schimbare adresei.