Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contract de comodat sediu firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contract de comodat sediu firma

Buna ziua,
Va rog , daca detineti, sa imi furnizati cateva informatii referitoare la inchierea unui contract de comodat pt un apartament intre o persoana fizica si un SRL pentru sediul social ,si anume:
- la incheierea acestuia este nevoie de cadastrul si intabularea pt apartament sau doar contractul de proprietate al acestuia?
- daca este comodat cu titlu gratuit, trebuie inscris la Adm. financiara?
Va multumesc anticipat!
Alina Bejinariu
email : bejinariu_alinaraluca@yahoo.com
Ar fi de ajuns actul de proprietate transcris in registrul de transcriptiuni si transcriptiuni. Contractul de comodat nu se inscrie la adm financiara.