Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociația de locatari-pasusal si penalizari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociația de locatari-pasusal si penalizari

Buna ziua!poate cineva sa imi spună dacă este vreo limita legală in a stabili pausalul(nu am dus apometrele si mi s-a pus din oficiu),si penalizarile la plata intretinerii?
Fiecare asociatie are propriul regulament de repartizare a consumurilor necontorizate.

Penalizarile se calculeaza la sumele neachitate incepand cu ziua 31 dupa data scadenta inscrisa in lista de intretinere si coeficientul de penalizare este de maxim 0,2% / zi aplicat la suma de penalizat.