Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou si INPPA
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou si INPPA

Buna ziua! Examenul de intrare in Barou echivaleaza si cu posibilitatea realizarii de cursuri la INPPA sau este necesar examen separat? Si cam cat dureaza cursurile la INPPA pentru avocati stagiari?
Dupa ce sunteti admis in profesia de avocat aveti obligatia ,si nu posibilitatea ,de a urma INPPA.
Nu este nici un examen separat iar cursurile sunt organizate pe toata durata stagiaturii(2 ani)
Stefan Bicov, Avocat
Dar nu exista o regula referitoare la cat trebuie sa dureze aceste cursuri?? Alftel cum se poate sti daca cand trebuie incepute si terminate?

Si vreun comunicat referitor la centrele teritoriale unde se vor desfasura examine a fost publicat?
Intrati pe siteul INPPA ,aveti toate detaliiile acolo

www.inppa.ro
Pe INPPA nu scrie nimic din ce vreau eu sa aflu... este trecut doar ceva pentru octombrie 2011 dar noi suntem deja in 2012 nu ?? Cum sa-ti faci planuri folosind date din trecut??