Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri nerambursabile

Buna ziua,
Sunt studenta si as dori sa imi deschid o scoala de pregatire a elevilor ce vor sa urmeze facultati de arhitectura,desen,proiectare.Se pot obtine fonduri nerambursabile in acest domeniu?
Multumesc!
parca stiu ca exista,i se spune proiect POSDRU.
Puteti infiinta un ONG singura sau in asociere.Dvs va doriti o scoala privata?sau un gen de scoala populara de arta?Doriti sa dati diplome recunoscute CNFPA pentru cursurile sustinute?Care este grupul tinta?Este vorba de voluntariat in sustinerea celor fara posibilitati pentru a continua educarea in diverse domenii expuse de dvs?
Pentru ce anume aveti nevoie de fonduri?
Expunerea dvs este generala.
Date concrete se pot oferi doar daca stiti cu exactitate ce doriti, care este forma de organizare cine sunt lectorii(nu cred ca va puteti implica singura )
Pentru un bun inceput va recomand sa cititi si sa urmati pasii:
[ link extern ] -/
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari