Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... regulament intern
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

regulament intern

Buna ziua
Exista obligatia semnarii regulamentului intern de catre angajati?
Daca nu, cum facem dovada ca le-a fost adus la cunostiinta?
Este suficienta procedura afisarii?
Nu exista nicio perioada de valabilitate a Reg.Intern ... codul Muncii si niciun alt act normnativ nu reglementeaza durata de valabilitate a Reg.Intern.

Data adoptarii Reg.Intern este de 60 de zile de la data dobândirii personalităţii juridice in cazul societatilor noi infiintate.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc.