Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cum pot obtine situatia cadastrala a doi vecini???
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cum pot obtine situatia cadastrala a doi vecini???

Am doi vecini(sa zicem A si B) cu o asezare incerta a cadastrului, primul de langa mine(B) "impins " de catre celalalt(vecinul direct alt lui)(A) cu 5 metri liniari peste parcela mea, eu find (C) asezat exact in ordine alfabetica. Vecinul(A) refuza sa-mi arate orice fel de act in legatura cu parcela lui, sustinand ca el aste corect "asezat". cum pot obtine documente in acest sens si de unde, pentru a-mi delimita corect parcela de pamant. Multumesc anticipat!
In temeiul disp art 41 din L nr 7/1996 republicata
Orice persoana poate sa cerceteze cartea funciara si celelalte evidente care alcatuiesc registrul cadastral de publicitatea imobiliara

Faceti cerere catre OCPI
Multumesc frumos pt raspuns!