Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cartea de munca din ianuarie 2009
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cartea de munca din ianuarie 2009

lucrez de trei ani de zile cu contracte de munca dar prima firma la care am lucrat nu mi-a facut si carte de munca deoarece nu erau disponibile. cand m-am angajat la actualul loc de munca (acum un an) am declarat ca nu am carte de munca iar ei vor sa-mi faca luna aceasta. eu am citit ca din 2009 nu se mai folosesc, deci care este beneficiul meu daca voi face "pe ultima suta"? va multumesc.
Trebuie sa aveti un exemplar de pe contractul individual de munca si decizia de incetare a activitatii ori orice act care sa ateste faptul ca ati lucrat la acea societate.