Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare CIM in perioada concediului medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare CIM in perioada concediului medical

Daca un salariat se afla in concediu medical de o perioada mai lunga iar in acest timp datorita reorganizarii unitatii au avut loc modificari ale salariului, locului de munca , functiei cum procedez?
La terminarea concediului medical se vor opera si acele modificari intervenite l;a c.i.m....
Pe perioada concediului medical contractul indivdual de munca este suspendat de drept,deci nu operati modificari ale clauzelor acestuia,indiferent care a fost cauza ce le-a produs.La incetarea incapacitatii temporare de munca ,adica dupa ultima zi de cm suspendarea inceteaza si veti putea opera modificarile survenite .