Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... schimbare nume
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

schimbare nume

Sunt divortata si la proces am solicitat pastrarea numelui dobandit in timpul casatoriei pentru a avea acelasi nume de familie cu cel al fiului meu.Intre timp m-am razgandit si doresc sa revin la numele de dinaintea casatoriei.Este posibil si,daca da,ce demersuri trebuie sa fac si ce acte sunt necesare?Multumesc anticipat celor care ma pot ajuta cu lamuriri.

Multumesc tuturor care au intervenit cu sfaturi si lamuriri.Ma vor ajuta sa rezolv aceasta situatie.