Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea salarizarii unice
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea salarizarii unice

Imi poate da cineva un link catre legea salarizarii valabila?Am gasit cel putin trei variante,proiect,din 2009,nr.284 din 2010...etc
www.avocatnet.ro/.../Lege-cadru-nr-284-2010-privind-salarizarea-un

Legea cadru 284/2010 o puteti gasi aici:

[ link extern ]
iar pt. salarizarea pt. anul2012,Legea 283/2011 aici:

[ link extern ]
Va multumesc!!
~ Conținut șters la cerere ~
In cazul incheierii unui nou CCM in institutie,suntem amenintati cu taierea unor sporuri ,pe care noi nici nu le mai avem nici pe statele de plata nici pe fituicile de salarizare.Ele trebuiau acordate din 2006,potrivit legislatiei si CCM de atunci,dar ne-au fost acordate doar din 2010,dupa castigarea unui proces in 2009,dupa care au si fost incluse in salarii cu trecerea la salarizarea unica.Este posibil sa se intample?