Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Debransare 2012 in Pitesti
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Debransare 2012 in Pitesti

Prin H.C.L.24/2012 privind zonele unitare de incalzire in Mun.Pitesti, se interzice in anumite zone, debransarea de la sistemul centralizat de incalzire.Este posibil sa se INTERZICA deptul cetateanului de a alege in calitatea sa de consumator? Consumatorul este obligat sa beneficieze de un serviciu pe care nu il mai doreste!
Exista posibilitatea de a cere chirie S.C.Termo Calor S.A. pentru tevile care trec prin apartamentele celor debransati, in situatia in care se pretinde ca acestia sa achite caldura de la acestea?
IOANIDE16 a scris:

Exista posibilitatea de a cere chirie S.C.Termo Calor S.A. pentru tevile care trec prin apartamentele celor debransati,

Desi multi proprietari suporta consecintele furnizorilor de agent termic,de la valorile nejustificate la calitatea precara a serviciilor,totusi nu au fost mentionate actiuni in instanta promovate de proprietari impotriva furnizorului de servicii publice-pentru tevile care trec prin apartamentele celor debransati