Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am dreptul la o alta dovada?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am dreptul la o alta dovada?

Buna ziua,
In data de 17.05.2012 mi s.a retinut permisul de conducere pt neacordare de prioritate la pietoni si am primit dovada de circulatie timp de 15 zile, pana in data de 02.06.2012. Nu am semnat procesul verbal si pana azi nu l-am primit acasa. Azi, 29.05.2012 am primit o hartie de la Politie ca mi se suspenda dreptul de a conduce din data de 02.06.2012 dar procesul nu a sosit inca. Daca nu il primesc pana in data de 02.06.2012 am dreptul la o noua dovada de circulatie? Daca nu ce trebuie sa fac, deoarece doresc sa il contest pt a putea conduce pana la solutionarea cazului macar, dar nu am ce. Multumesc anticipat
eu trecut 20 de zile decat mi s.a luat permisul si nu am primit inca procesul verbal. daca nu vine in 30 de zile am inteles ca este nul. ce trebuie sa fac dupa cele 30 de zile ca sa imi i.au permisul inapoi, asta in cazul in care nu imi vine procesul acasa in urmatoarele 10 zile?