Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACT DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACT DE MUNCA

buna ziua!
am o intrebare in legatura cu actele care trebuie sa i le dai angajatorului, lucrez de mai bine de 1 an si am intrebat de contract de munca, a zis ca imi face dar sa ma interesez ce acte trebuie sa ii duc, va rog sa ma ajutati sa imi ziceti ce acte imi trebuie pentru contract, analize sau ce altceva:) Va multumesc!
copie CI, ultima diploma de studii absolvite, certificat de nastere, certificat de casatorie daca este cazul, aviz medic de familie pentru " apt de munca" . In functie de ce functie aveti, se va intocmi dosarul medical si vi se va spune de la cabinetul de medicina a muncii ce analize trebuie sa faceti.
Sper sa va fie de folos
@irinutzanyko, tinand cont ca lucrati de mai bine de un an la negru, va recomand ca dupa ce duceti toate actele pe care le-a mentionat @alisarobea, sa solicitati un exemplar al contractului de munca .Angajatorul era obligat sa vi-l inmaneze inante ca dvs sa incepeti activiatea..
va multumesc frumos ca m-ati ajutat.