Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Incheiere contract de achizitie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Incheiere contract de achizitie

Ofertantul declarat castigator, singurul participant la procedura, nu s-a prezentat la data si la ora stabilita in vedera incheierii contractului de achizitie.
Ce masuri pot lua si care este baza legala, intrucat in OUG 34 si in HG 925 nu am gasit nimic concret?
Mai trimiteti -i o notificare cu confirmare de primire sa specifice daca se va prezenta sa incheie sau nu contractul, mentionand si termenul de 7 zile in care trebuia incheiat contractul de la data expirarii termenului de contestatii. Mentionati ca in cazul in care nu raspunde in termen de...se va interpreta implicit ca refuz de semnare a contractului. In acest caz, anulati procedura cu art.209, alin.1, lit.c) din OUG 34 si retineti-i garantia de participare, conform art.87, alin.1 lit.c) din HG 925.
vlad nicolae, moderator