avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri nerambursabile pentru organizare cursuri de ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri nerambursabile pentru organizare cursuri de pregatire profesionala

Buna ziua,
Un SRL poate accesa fonduri nerambursabile pentru a organiza cursuri de pregatire profesionala? ce conditii trebuie sa indeplineasca si daca sunt asemenea fonduri pentru anul 2012.
Va multumesc pentru raspuns.
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 14:47, 6 Iunie 2012
Pentru aputea activa in domeniul formarii profesionale trebuie sa fiti certificat in acest sens de CNFPA ca furnizor .
[ link extern ] /
Programul prin care se pot accesa fonduri europene este POSDRU, cel mai controversat program, si inca nu sunt informatii privind finantarile si lansarile de programe.
Gasiti detalii:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Femeia antreprenor kikiritikos kikiritikos Buna ziua . Ma intereseaza un proiect cu fonduri nerambursabile pentru deschiderea unei firme care are ca scop ajutarea femeii sa devina antreprenor . Am ... (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile missha missha Buna ziua, Sunt studenta si as dori sa imi deschid o scoala de pregatire a elevilor ce vor sa urmeze facultati de arhitectura,desen,proiectare.Se pot obtine ... (vezi toată discuția)
Cursuri gratuite de formare profesionala Maria Nigel Maria Nigel poate stie cineva...daca uniunea europeana poate sa ma sprijine in vederaea efectuarii unui curs...oricare ar fi....numai sa nu il platesc pt ca nu am putere ... (vezi toată discuția)