Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Ce fel de contract?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Ce fel de contract?

Buna Ziua!
Ce fel de contract ar fi bine sa inchei cu un producator de textile, caruia ii voi comanda produse conform specificatiilor mele(eu fiind comerciant), pentru a-mi proteja ideea si design-ul sa nu fie utilizate in productia lor si pentru alti clienti?
Ma puteti ajuta cu un model de contract?

Multumesc!

Puteti insera clauze de confidentialitate si raspundere, dar e bine sa nu va limitati doar la un model de pe internet, contactati un profesionist in vederea redactarii /negocierii unui astfel de contract.