Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adresa de la casa de sanatate prin care sunt ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adresa de la casa de sanatate prin care sunt instiintat ca am de plata 2000 lei CASS ca urmare a unui contract de inchiriere intre persoane fizice

Buna ziua. Am si eu o problema pentru care as solicita ajutorul dumneavoastra. Am primit ieri o adresa de casa de sanatate o adresa prin care sunt incunostintat ca am de plata in jur de 2000 lei pentru contributiile la sanatate ca urmare a unui contract de inchiriere intre persoane fizice. Problema e ca se pare ca datoria este din 2008 de care eu nu stiam. Nu am primit nici o decizie nimic de la autoritatile noastre in acesti 4 ani. Va rog sa ma lamuriti daca as putea cere anularea deciziei respective pentru ca a venit la mine dupa 3 ani, termenul de prescriptie.
Va multumesc anticipat.
Termenul de prescriptie in acest caz nu este de 3 ani ci este de 5 ani caci este vorba despre o creanta fiscala(datorie catre stat),deci in 2012 pot fi urmarite datoriile catre stat acumulate incepand din 2007.
Ati avut venituri salariale in perioada valabilitatii contractelor? Cate contracte ati avut?