Forum Discuţii juridice Executare silită garantii bancare
Discuție deschisă în Executare silită

garantii bancare

Va rog frumos sa-mi spuneti, am un camion cumparat cu credit bancar si sunt in incapacitate de plata, ce se poate intampla ? pot sa vand camionul si sa rerstitui suma ramasa, vreau sa mentionez ca exista un pv. de sechestru de la finante pe acest camion.
Din pacate nu puteti sa vindeti un bun care se afla sub sechestru asigurator ...
Ce consecinte am de suportat daca totusi il vand ?
Nici macar sa nu va ganditi la asa ceva - art. 244 Cod penal, sustragere de sub sechestru.