Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... ajutor!!!viza flotant....
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

ajutor!!!viza flotant....

locuiesc in bacau de un an ,nu am contract de inchiriere semnatat la finante dar am loc de munca in bacau.ce pot face pentru a avea viza de flotant(momentan am domiciliul in vaslui) .trebuie sa ma ia cineva in spatiu? multumesc
Da, altfel nu se poate. Ori consimtamantul cuiva pentru viza de resedinta ori contract de inchiriere.
Cu contract de comodat e si mai usor...