avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... ajutor!!!viza flotant....
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

ajutor!!!viza flotant....

locuiesc in bacau de un an ,nu am contract de inchiriere semnatat la finante dar am loc de munca in bacau.ce pot face pentru a avea viza de flotant(momentan am domiciliul in vaslui) .trebuie sa ma ia cineva in spatiu? multumesc
Cel mai recent răspuns: bep , utilizator 21:41, 23 Iunie 2012
Da, altfel nu se poate. Ori consimtamantul cuiva pentru viza de resedinta ori contract de inchiriere.
Cu contract de comodat e si mai usor...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Viza de flotant Orasand Orasand Buna ziua!As avea o intrebare.De curand am dat apartamentul nostru cu contract decomodat da doar semnat intre noi si ei,iar acum dupa cateva zile mi-au spus ca ... (vezi toată discuția)
Luare in spatiu cu viza de flotant /anulare luare in spatiu lucianbenu lucianbenu as dori sa stiu cum pot sa anulez o luare in spatiu fara contract de inchiriere a unei rude care nu are drept de propietate asupra imobilului iar adoua ... (vezi toată discuția)
Viza de flotant sau mutatie? sebastiantimisoara sebastiantimisoara De 5 luni nu mai am resedinta stabila. Adresa la care sunt legitimat in buletin reprezinta un apartament care acum este in posesia altei persoane. Momentan ... (vezi toată discuția)