Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... termenul legal de raspuns???
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

termenul legal de raspuns???

buna ziua,

in data de 21.11.2008 am depus o contestatie (la un proces verbal)la directia generala de finante .
as dori sa stiu care este termenul legal pentru raspuns deoarece eu am proimit raspunsul dupa 48 zile.
ce pot face?
Buna ziua,

daca sunteti multumit de raspuns, in sensul ca v-au rezolvat contestatia, va opriti aici.
Daca v-au respins contestatia va adresati instantei de judecata.

av. Boncu
buna seara,

multumesc mult domnule Boncu,

Nu , nu sunt multumita de raspuns deoarece "corb la corb nu-si scoate ochii" , cu alte cuvinte poti argumenta cu baza legala ca ei tot nu-si schimba parerea legea este interpretabila la noi.
Normal ca ma adresez instantei , dar am inteles ca daca nu iti raspunde in termen legal de 45 zile atunci este nula de drept.
oare am inteles eu bine?
multumesc pt raspuns.