avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... termenul legal de raspuns???
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

termenul legal de raspuns???

buna ziua,

in data de 21.11.2008 am depus o contestatie (la un proces verbal)la directia generala de finante .
as dori sa stiu care este termenul legal pentru raspuns deoarece eu am proimit raspunsul dupa 48 zile.
ce pot face?
Cel mai recent răspuns: ibolya_09 , utilizator 22:02, 8 Ianuarie 2009
Buna ziua,

daca sunteti multumit de raspuns, in sensul ca v-au rezolvat contestatia, va opriti aici.
Daca v-au respins contestatia va adresati instantei de judecata.

av. Boncu
buna seara,

multumesc mult domnule Boncu,

Nu , nu sunt multumita de raspuns deoarece "corb la corb nu-si scoate ochii" , cu alte cuvinte poti argumenta cu baza legala ca ei tot nu-si schimba parerea legea este interpretabila la noi.
Normal ca ma adresez instantei , dar am inteles ca daca nu iti raspunde in termen legal de 45 zile atunci este nula de drept.
oare am inteles eu bine?
multumesc pt raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! am contestat un proces verbal de amendă și mi-a ... anticlona anticlona Bună ziua! Am contestat un proces verbal de amendă și mi-a fost anulată cererea de judecată condor art. 200 alt 4 dar nu am fost informată cu nici o ... (vezi toată discuția)
Prelungire suspendare permis cu 30 de zile uditza uditza Pe scurt: Acum un an mi s-a suspendat permisul pentru o presupusa (si eronata) neacordare de prioritate la trecerea de pietoni. Am depus contestatie la ... (vezi toată discuția)
Unde se poate reclama anpc-ul? roxana2016 roxana2016 Buna ziua! Am facut o sesizare la ANPC si raspunsul ANPC a favorizat firma si nu pe mine ca si consumator, desi aveam dreptate si dovezi. Nu vreau sa intru in ... (vezi toată discuția)