Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

Buna seara. Va rog sa-mi spuneti daca zilele de concediu medical diminueaza zilele de concediu de odihna. Am 2 cazuri:
-un cadru didactic care a beneficiat de concediu medical din 16.12.2011 pana in 28.02.2012
- o ingrijitoare care a beneficiat in total de 25 zile de concediu medical in 2012 (5 zile in februarie si 20 zile in martie)
Mentionez ca ambele persoane sunt incadrate cu CIM cu norma intreaga iar in CIM este prevazut 62 zile lucratoare pentru cadrul didactic respectiv 25 zile lucratoare pentru ingrijitoare (personal nedidactic).
Va multumesc.
concediul medical nu afecteaza zilele de concediu de odihna