Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Probleme la stomatolog
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Probleme la stomatolog

Mai am o nelamurire , o intrebare de fapt: in urma disputei cu stomatologul acesta sustine ca daca sunt nemultumita de serviciile oferite de el sa merg in alta parte_ la un alt stomatolog si suporta el contravaloarea lucrarii refuzate . Daca procedez asa , desi stiu ca a gresit , pot sa am surpriza sa ma reclame el ? El este convins sau cel putin asa sustine ca a procedat corect ; oricum , pentru alte cateva plombe realizate la el n am primit bon fiscal sau altceva.Daca termin lucrarea inceputa de el la un alt stomatolog nu mai pot dovedi apoi ce a facut sau n a facut.Am cerut parerea unui alt medic si mi a confirmat suspiciunile: a gresit.
In fond care este problema daca va terminati lucrarea la cineva care intr-adevar se pricepe? Eu unul nu as risca sa las pe cineva , mai ales un medic , sa faca o lucrare stiind ca deja a gresit- e ceva de bun simt!
Acest lucru il inteleg , intrebarea este daca ma poate reclama , obliga sa i platesc lucrarea ?
Nu are unde sa va reclame, ar trebui sa va dea in judecata.

Interventie moderator
Va rog nu mai deschideti topicuri separate pentru aceeasi problema, continuati in cel deschis initial. Multumesc.