Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva

prestatorul este pers. juridica platitor de tva inreg in reg comunitar
beneficiarul este pers juridica in franta platitor de tva inreg in reg comunitar
ruta este franta -rominia si
rominia -- franta

intrebare: la ce rind in dec 300 le declar
aceste prestari sint scutite cu drept de deducere sau exceptii servicii ? multumesc mult pt ajutor
acest tip de servicii intracomunitare (transport de bunuri) sunt neimpozabile in romania.
se declara la rd. 3, 3.1 in decontul de tva si se raporteaza in decl. 390 vies.