Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA

Buna ziua,

o societate din Romania cu activitate "Alte servicii de cazare" emite o factura de servicii de cazare cu tva catre o societate din Ungaria platitoare de TVA. ce implica acest lucru pentru societate din Romania? (din punct de vedere al TVA-ului si a declaratiilor).

Multumesc anticipat pt. raspuns.

O zi buna.

nu implica nimic in plus fata de o prestare de servicii interna.
serviciile de cazare sunt exceptate de la regula generala si nu se raporteaza in decl. 390 vies.