Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Societate aflata in apropierea expirarii regimului ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Societate aflata in apropierea expirarii regimului derogatoriu

Buna ziua!Am o societate care timp de 3 ani a fost in regim derogatoriu,in august expira acest regim.Cum as putea sa "scap"legal de aceasta societate cu costuri cat mai mici(este microintreprindere cu asociat unic)?Multumesc anticipat!
Puteti sa cereti dizolvare fara numire de lichidator, prin Reg.Com.daca nu aveti datorii.Procedura dureaza putin.
rectific: dizolvare si lichidare fara numire de lichidator
Multumesc mult pentru raspuns!