avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 405 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Societate aflata in apropierea expirarii regimului ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Societate aflata in apropierea expirarii regimului derogatoriu

Buna ziua!Am o societate care timp de 3 ani a fost in regim derogatoriu,in august expira acest regim.Cum as putea sa "scap"legal de aceasta societate cu costuri cat mai mici(este microintreprindere cu asociat unic)?Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: mara197014 , utilizator 16:54, 24 Iulie 2012
Puteti sa cereti dizolvare fara numire de lichidator, prin Reg.Com.daca nu aveti datorii.Procedura dureaza putin.
rectific: dizolvare si lichidare fara numire de lichidator
Multumesc mult pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dizolvare microintreprindere aflata in suspendare costy1 costy1 Buna ziua , Va expun urmatoarea situatie . O societate inregistrata ca microintreprindere , isi suspenda activitatea prin registrul comertului in cursul ... (vezi toată discuția)
Dizolvare srl asociat unic tata1234 tata1234 Buna! As dori un sfat, am un SRL asociat unic, nu prea a avut activitate, un apartament este cumparat pe acel SRL. As vrea sa scap de aceasta firma, imobilul ... (vezi toată discuția)
Cum scap de un srl in urmatoarea situatie??? mycu_84 mycu_84 in septembrie 2008 am infiintat un srl cu profil constructii,dar din cauza crizei financiare mi-am zis sa mai astept un pic sa nu ma hazardez.am suspendat ... (vezi toată discuția)