Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... inlesniri la plata impozitului datorat de persoane ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

inlesniri la plata impozitului datorat de persoane fizice ptr bugetul de stat

buna ziua,
in 2007 am castigat la bursa ptr care datorez un impozit de 3600 ron,problema este ca toti banii am investit tot la bursa
si acum portofoliul meu valoreaza mai putin de 10% din suma investita,in prezent am un singur venit si anume un salar net de 315 ron care nu-mi permite nici sa traiesc dar sa-mi achit impozitul datorat,doresc sa aflu daca codul de procedura fiscala prevede scutire,amanare sau macar esalonarea impozitului datorat fara majorari si penalitati,am facut o cerere in acest sens la adm .fin. publice timisoara pe baza art 125 cod proc fiscala,dar am primit raspunsul ca acest
articol se refera doar la plata impozitelor locale,sunt disperat,plin de datorii,nu stiu ce sa fac,ultimul termen de plata este 15.01.2009,dupa care se aplica majorari si penalitati care umfla rapid datoria initiala,
multumiri anticipate ptr sfaturi
Este vorba despre Codul de procedura fiscala. Si chiar suntem pe un forum serios.
Intelegi?