Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort partaj

buna ziua...sunt casatorita de 25ani am 3 copii majori doresc sa dau divort ca bun comun avem o garsoniera evaluata de noi la suma de 26.000euro...as dori sa stiu cum se procedeaza cu garsoniera va fi evaluata la o suma de tribunal?dak as putea sa-l despagubesc suma este hotarata de tribunal?mentionez ca vreau divort partaj....
Daca in cadrul procesului de partaj, ajungeti la o intelegere de comun acord cu privire la modalitatea de impartit, instanta va hotari astfel cum partile au cazut de acord, in caz contrar se va putea realiza o expertiza tehnica imobiliara care va stabili valoarea de circulatie a imobilului, iar sulta va fi stabilita de instanta raportat la aceasta valoarea si la cota de contributie a fiecaruia dintre soti.
posibilitate de intelegere asupra imobilului nu exista....expertiza tehnica imobiliara evalueaza garsoniera la pretul pietei?va multumesc din suflet