Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Administratorul unui SRL si-a dat demisia la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Administratorul unui SRL si-a dat demisia la solicitarea asociatilor, dar el mai detine si functia de director general.

Buna ziua,
Va prezint urmatoarea speta la care as dori un raspuns din partea dumneavoastra:
Administratorul unui SRL si-a dat demisia la solicitarea asociatilor. Persoana in cauza este si angajatul firmei cu CIM pe functia de director general.
Care este regimul juridic pentru aceasta situatie?
Aceasta demisie inseamna si incetarea CIM? Ramane angajatul firmei in continuare si pe ce post?
Va multumesc.

Persoana in acuza si-a dat demisia din functia de administrator la solicitarea asociatilor. Care va fi statutul sau? In urma acestei demisii mai este angajatul firmei?
Si-a dat demisia din functia de administrator dar ramane in functia de director general.