Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cfs-medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cfs-medical

Cum se rezolva urmatoarea situatie....un salariat se afla in concediu fara salariu si, intre timp, aduce si un concediu medical...Cum se procedeaza?
1. Se intrerupe CFP si i se plateste concediul medical.

2. Din OUG 158/2005 privind concediile şi indemnizaţiile de asigurãri sociale de sãnãtate:

Art. 16. - (1) Asiguraţii a cãror incapacitate temporarã de muncã a survenit în timpul concediului de odihnã sau al concediului fãrã platã beneficiazã de indemnizaţie pentru incapacitate temporarã de muncã, concediul de odihnã sau fãrã platã fiind întrerupt, urmând ca zilele neefectuate sã fie reprogramate.
Si daca s-a operat in Revisal CFS-ul?#-o#-o#-o
Multumesc frumos.
Se face modificare in Revisal, unde se modifica data incetarii CFP.