Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu fara plata si concediu medical - Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu fara plata si concediu medical - Revisal

Buna ziua,
Un salariat care se afla in concediu fara plata in perioada 13.03.2019-30.04.2019, a adus concediu medical din 01.04.2019-10.04.2019. Cum operez toate aceste modificari in Revisal? Multumesc anticipat!
Concediul medical nu se opereaza in REVISAL .... in acest caz, la data de 01.04.2019 incetati suspendarea c.i.m. pentru CFP.

OUG 158/2005
art.16
(1) Asigurații a căror incapacitate temporară de muncă a survenit în timpul concediului de odihnă sau al concediului fără plată beneficiază de indemnizație pentru incapacitate temporară de muncă, concediul de odihnă sau fără plată fiind întrerupt, urmând ca zilele neefectuate să fie reprogramate.
....