Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Perioada respingere recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Perioada respingere recurs

Buna ziua,
Trebuie sa recuperez taxa auto si bineinteles ca am catigat procesul in prima faza dar finantele au facut recurs in 26.06.
Problema este ca eu nici pana azi(aproape 2 luni) nu am primit plicul cu continutul
recursului facut de finante.
Intrebarea mea este daca exista vreun termen limita pana cand se ataca recursul?
Multumesc!
virgilus, utilizator
Buna,

Termenul de recurs este de 15 zile de la comunicarea sentintei. Daca finantele au depus recurs acesta va fi comunicat cu dumneavoastra. Trebuie sa tinem cont insa ca in prezent magistratii sunt in concediu, astfel ca prin septembrie exista posibilitatea sa vi se comunice recursul intentat de DGFP.
Dupa comunicarea sentintei finantele au facut recurs in data 26.06 (stiu asta pentru ca am
posibilitatea sa vad online starea procesului) dar problema este ca plicul cu continutul recursului nu a venit pentru a-l putea inmana avocatului.
Sper sa nu existe un timp limita pana se poate ataca recursul ,avind in vedere ca este posibil
ca plicul sa fi fost trimis de catre judecatorie dar sa nu fi ajuns la mine.