Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Consilieri Juridici
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Consilieri Juridici

Exercitarea profesiei de consilier juridic se poate fara inscrierea in tabloul consilierilor juridici?
Da, exista o diferenta ... dobandirea calitatii este una, iar exercutatea profesiei este alta ...
Atunci art.8 din L514/2003 se refera la dobindirea calitatii iar art.6 care obliga conslierii sa respecte statutul la exercitare?