avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... imprumut
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

imprumut

i am imprumutat prietenei mele 6 milioane
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 01:38, 20 Ianuarie 2009
Hai ca orice gaseai pe site-ul asta, numai un topic de umor juridic nu..asa ca eu zic ca putem lansa aici asa ceva..
Asa, ca in mergand pe aceiasi linie cu zoro24, va aduc si eu la cunoastinta o problema arzatoare cu care m-am confruntat:
"Ieri am plecat la cumparaturi si am intrat intr-un magazin."

Va rog ajutati-ma, dati-mi un sfat cum pot rezolva problema..sa-mi angajez un avocat ? Este grav ? Care ar fi incadrarea juridica ?
Apropo de glume...................Poate fi acuzat un hot de furt, daca fuge cu catusele unui politist:D=D>
Buna asta...
Mai curand ar putea fi acuzat de viol...ca la cum o sa-l fu*a sefii pe acel politist...
koleus a scris:

Apropo de glume...................Poate fi acuzat un hot de furt, daca fuge cu catusele unui politist:D=D>


Asta da gluma tare.:D

Abordand problema din unghiul lui Zoro ma gandesc daca nu ar fi fost bine sa fie legalizata prostitutia si sa nu mai fie atatia bani negri si fara impozit pe ei.
Poate ca are dreptate Zoro in felul lui.

Si cei care sunt inselati in alt fel cu privire la bani se spune ca platesc impozit pe prostie.Sa fie oare adevarat?
Asa am auzit ca se spune.
Si politia se tine de glume in multe din astfel de cazuri.Si finalul de multe ori pare o gluma.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Test poligraf retezat retezat Este admis de instanta testul poligraf intr-un caz de hartuire sexuala? (vezi toată discuția)
Recuperare bunuri annaysse annaysse Am avut incredere intr-o prietena buna....si ....am rugat-o sa-mi tina aurul la ea...pentru ca fratele meu a crescut si venea cu diverse persoane in casa ...si ... (vezi toată discuția)
Actualul sot imi cere bani razvanmarian razvanmarian Buna ziua O prietena am mea are o mica problema cu sotul ei.Acum vreo 17 ani cand nu erau casatoriti i-a dat 90.000 lei vechi sa poata cumpara ... (vezi toată discuția)