Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Informatii pentru PFA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Informatii pentru PFA

Buna sunt PFA nepletitor de tva si doresc sa fac achizitii intracomunitare , eu voi putea sa primesc factura intracomunitara fara tva si aici in romania voi plati tva,daca da pe ce voi plati tva pe suma incasata sau pe adausul meu comercial.
tva se plateste la valoarea facturii de achizitie