avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Informatii pentru PFA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Informatii pentru PFA

Buna sunt PFA nepletitor de tva si doresc sa fac achizitii intracomunitare , eu voi putea sa primesc factura intracomunitara fara tva si aici in romania voi plati tva,daca da pe ce voi plati tva pe suma incasata sau pe adausul meu comercial.
Cel mai recent răspuns: andora , utilizator 09:36, 2 Septembrie 2012
tva se plateste la valoarea facturii de achizitie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva doar pentru o achizitie intracomunitara oana23cris oana23cris o societate comerciala se poate inregistra ca platitoare de TVA doar pentru a efectua o achizitie intracomunitara, urmand apoi sa devina neplatitoare de TVA? ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara. declaratie vasile15 vasile15 Buna ziua!Doresc sa ma ajutati cu ceva informatii daca se poate... 1.Tocmai ce mi-am deschis un pfa,mentionez ca nu am contabil si doresc sa fac o achizitie ... (vezi toată discuția)
Tva achizitie intracomunitara vladonne vladonne Am un PFA la norma de venit NEPLATITOR de TVA. E inregistrat in scopuri de TVA (am primit al doilea CUI cu prefixul RO) si inscris in ROI deoarece prestez ... (vezi toată discuția)