avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Aminare termen recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Aminare termen recurs

Buna seara, am termen pe data de 4 septembrie 2012...in proces de partaj ajuns
la recurs....de 2 saptamini incerc sa dau de avocatul angajat si nu este de gasit...
intrebare...Pot amina recursul mai am timp...?
Va rog un raspuns urgent ....Va multumesc,
Cel mai recent răspuns: Domitian , utilizator 23:36, 3 Septembrie 2012
Multumesc pentru raspuns....este primul termen...am reusit sa contactez avocatul cu 12 ore inainte de termen...dar dupa ce am cerut in scris aminare termen...interesant ca si avocatul
dorea sa aminam intr-un fel termenul...ia mai aparut un proces la o instanta in alt judet chiar
in aceeasi data, sper sa nu fie probleme cu aminarea, o zi buna va doresc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate amina primul termen la ordonanta prezidentiala? carraro carraro As dori sa stiu daca e posibil sa amin primul termen in cazul unei ordonante prezidetiale pe motivul pregatirii si care este practica ,la fel ca in cazul ... (vezi toată discuția)
Refuzul clientului la avocat. client care nu doreste substituirea avocatului in fata instantei penale.refuzul clientului CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Exista jurisprudenta conform careia clientul care refuza ca avocatul angajat sa fie substituit sa determine amanarea cauzei pe incalcarea dreptului la ... (vezi toată discuția)
O noua cerere de amanare? dorel25 dorel25 am o condamnare de 2ani datorita unui act fals si instanta de fond nu a tinut cont de provenienta acelui act sunt la curtea de apel si am cerut un termen ... (vezi toată discuția)