Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cladire pe terenul meu
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cladire pe terenul meu

buna ziua
Sunt intr-o situatie bizara, poate are cineva un sfat: pe terenul meu exista o cladire a unei firme care a intrat in insolventa si a fost radiata. Ce fac eu cu cladirea? A cui este?
asa e, se pare ca o instanta nu poate pur si simplu sa constate ca trece in posesia mea daca societatea nu mai exista
tre sa faca si lichidarea:) abia apoi are cu cine vb si/sau judeca..
mai sunt alte solutii..dar nu le pot postaB-)
Acum nu mai inteleg eu, care lichidare ca societatea este radiata?!
lichidatorul si-a terminat treaba, firma e radiata
V-am pus niste intrebari (pentru forumistul care a deschis subiectul) la care nu ati dat raspuns. Si daca nu este cladirea societatii, a fost doar inchiriata?
Si daca este cladirea societatii totusi cine i-a dat autorizatie de constructie, ca doar nu Sfantul Duh ci clar ca primaria de care apartine terenul d-voastra. Iar primaria va spunea carei societati apartine. Cu tot respectul, dar pentru mine personal, e ceva ce nu se leaga, in acesta poveste...